Відмова у виданні візи. Апеляція

Відмова та її наслідки.

Якщо Ви отримали відмову, то подальші дії  залежать від типу запрошуваної візи, а також від причин, якими консульський офіцер обгрунтував своє негативне рішення.

Інформацію про відмову в візі консульський офіцер заносить до інформаційної бази свого дипломатичного представництва і, за бажання, офіцери інших іноземних дипломатичних представництв країн-учасниць Шенгенської Угоди, скориставшись доступом до цієї інформації, можуть прийняти таке ж негативне рішення з питання відкриття візи Заявнику. Дана ситуація досить часто повторюється та особливо поширена на території України.

Як правило, посольства країн Шенгенської угоди при відмові в візі, в листі про відмову вказують загальну причину, по якій відмовлено Заявнику у в’їзді до тієї чи іншої країни Шенгенської угоди.

Оскарження (апеляцію) Ви маєте право подати у встановлені терміни не тільки в посольство, але й у відповідний адміністративний суд країни-учасниці Шенгенської угоди. Посольство зобов’язане надати Заявникові письмове повідомлення про можливість оскарження негативного рішення.

При отриманні відмови в візі, у консульському відділі відповідного посольства завжди безпосередньо питайте про можливість оскарження рішення посольства (подачі апеляції), і якщо можливість оскарження є – вимагайте листа про відмову!

Система SIS.

У випадку, якщо з будь-яких причин, інформацію про Вас внесено до інформаційної бази Системи SIS або Ви були депортовані з будь-якої країни, потрібно провести процедури анулювання існуючого запису про Вас у Шенгенській Інформаційній Системі SIS.

Подача апеляції.

Апеляція – офіційний юридичний документ, який є основою можливого подальшого судового розгляду в Суді.

  • Апеляція повинна бути складена і подана в певній формі з відповідними документами, які доводять Вашу правоту, згідно вимог дипломатичного представництва тієї чи іншої країни Шенгенської угоди та відповідно до норм імміграційного законодавства відповідної країни-учасниці Шенгенської угоди.
  • Складену юристом і перекладену на відповідну мову апеляцію, необхідно підписати особисто Заявнику. В апеляції Заявникові необхідно обгрунтувати, чому рішення офіцера посольства є невірним та додати (за потреби) усі необхідні документи.

Подаючи апеляцію, апелянтові необхідно грунтуватися на фактах, а не емоціях, висловлюйте свої думки максимально стисло і чітко. У жодному випадку не пишіть про те, чого не було, і не прагніть перекрутити доведені факти.

Головна зброя юриста, який складає апеляцію – логіка, і відсутність логіки в діях консульського офіцера! Кожне твердження в апеляції повинне мати вагоме обгрунтування і має підтверджуватися незаперечними доказами і фактами!

Після отримання апеляційного пакету, консульський офіцер проводить повторний розгляд заяви з урахуванням Ваших нових документів та фактів, що підтверджуватимуть Вашу правоту.

В більшості випадків, якщо апеляція містить в собі незаперечні підтверджені факти Вашої правоти, консульський офіцер посольства може змінити своє рішення і задовольнити Вашу заявку на отримання візи.

В крайньому випадку Вам може бути надана можливість подання нового пакету документів в посольство, за цією ж категорією візи, для розгляду Вашої справи “з чистого листа”, що дасть Вам можливість ретельніше підготувати новий пакет документів, підготуватися до інтерв’ю і т.д.

За рідкісним виключенням, консульський офіцер може не змінити свого рішення у Вашій справі, в цьому випадку, Ви маєте право подальшої апеляції.

Консульський офіцер зобов’язаний Вам надати письмову мотивовану відповідь на Вашу апеляцію, в якій ще детальніше повідомить Вас, чому він відмовляє Вам у в’їзді до відповідної країни.

В цьому випадку виникне необхідність подачі апеляції на рішення консульського офіцера про відмову в візі до вищої інстанції – Адміністративний суд країни. Представляти в суді відповідної країни-учасниці Шенгенської угоди Ваші інтереси повинен адвокат тієї країни, в суд якої буде подаватися апеляційне оскарження.

Але Ви повинні знати: Перша апеляція є основою на якій базуватиметься весь судовий процес по Вашій справі! Тому при подачі апеляції рекомендуємо обов’язково звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста! Ваша справа буде розглянута незалежним суддею, який оцінить всі надані Вами докази і, грунтуючись на нормах імміграційного законодавства відповідної країни та зважаючи на обставини конкретно Вашої апеляції, прийме остаточне рішення по Вашій справі.

Коли? Гарне запитання. Від двох місяців до “довго” (залежить від законодавства країни подачі апеляції). 

Отримавши відмову, не поспішайте за будь-яку ціну міняти паспорт, адже відмова – це не кінець подорожам! Це рішення одного чиновника відмовити Вам у видачі візи на підставі певного набору паперів і тверджень.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.