Безвіз для України: в ЄС пояснили зволікання

Зволікання пов’язане з міграційними проблемами в Європі. – повідомляє Корреспондент.net.

Керівництво ЄС продовжує дискусії про те, як убезпечити Європу від нового неконтрольованого потоку мігрантів. Про це в інтерв’ю Сегодня заявив колишній єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле.

Відповідаючи на запитання, чи пов’язана затримка з тим, що в Євросоюзі бояться війни на Донбасі, Фюле сказав: “Послухайте, давайте зупинимо цю гру у “хто кого боїться”. Я хочу просто нагадати, що в української влади пішли роки на те, щоб виконати всі умови візової лібералізації. І я не питаю у них, чи боялися вони чогось. Тобто це не гра у “страх перед чимось”.

За словами політика, міграційна криза залишила “багато шрамів на європейському континенті”.

У Брюсселі, продовжив Фюле, тривають дебати про те, як домогтися кращого контролю над міграційними потоками й Україна до цього відношення не має.

“Це скоріше реакція на міграційний феномен, з яким ми зіткнулися. І ЄС хоче бути впевнений, якщо щось подібне повториться ще раз … будуть механізми контролю цього”, – додав колишній єврокомісар.

Як повідомляв Корреспондент.net, рішення про скасування віз для України в країни ЄС буде прийнято восени.

7 липня комітет Європарламенту схвалив рекомендації щодо прискорення надання безвізового режиму українцям.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз зможе прийняти рішення про безвізовий режим для Грузії, України і Косова не раніше вересня.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.