Дату початку дії безвізового режиму на саміті в Брюсселі не оголошуватимуть – АП

На саміті, зокрема, обговорюватиметься виконання Мінських домовленостей.

На саміті Україна-Євросоюз 24 листопада не буде озвучена дата початку дії безвізового режиму для України.

Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в інтерв’ю РБК.

“На саміті такого не буде і не планувалося. На ньому будуть підведені підсумки співпраці Україна-ЄС з моменту першого саміту асоціації в Києві, у 2015 році. Звичайно, в цьому контексті ключовим буде, насамперед, візова лібералізація, оскільки всі умови, необхідні для отримання безвізу, українською владою були виконані”, – розповів Єлісєєв.

Він також зауважив, що на саміті обговорюватиметься виконання Мінських домовленостей, подовження антиросійських санкцій, імплементація Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі, перспективи укладення угоди про спільний авіаційний простір і розвиток стратегічного партнерства в сфері енергетичної безпеки.

“Ми звичайно хочемо, щоб саміт увінчався конкретними досягненнями. Очевидно, що хочуть цього і наші партнери, які посилають нам важливий сигнал підтримки через прийняття Радою ЄС на рівні послів рішення про початок міжінституційних переговорів по безвізу. Нарешті крига скресла, і після кількамісячної паузи Євросоюз вирішив прийняти таке довгоочікуване рішення”, – додав він.

Раніше Колегія постійних представників країн ЄС дала “зелене світло” початку міжінституційних перемов щодо безвізового режиму з Україною. Фактично це вже фінішна пряма перед ухваленням рішення про безвіз.

Більше читайте тут: http://tsn.ua/politika/datu-pochatku-diyi-bezvizovogo-rezhimu-na-samiti-v-bryusseli-ne-ogoloshuvatimut-ap-810859.html

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.