Зміни в отриманні Дозволу на проживання у Польщі (Zezwolenia na pobyt) в 2018 році

Хочемо з Вами поділитись інформацією про ще одну зміну, яка набувала чинності у Польщі з 12 лютого 2018 року. Це –  запровадження нових правил для отримання Дозволу на проживання (Zezwolenie na pobyt) та, відповідно, Карти побиту (karta pobytu) в Польщі для іноземних працівників.

Що таке Карта побиту в Польщі?

Карта побиту– це документ, який надає законне право перебування та проживання на території Польщі впродовж зазначеного періоду часу. Карта побиту разом з дійсним закордонним (біометричним) паспортом дає право на перебування в Польщі та на багаторазовий перетин польського кордону без необхідності отримання спеціальної візи.

Наявність Карти побито надає її власнику ряд переваг:

 • зникає потреба відкривати візу для поїздки в Польщі
 • право на отримання безкоштовної першої медичної допомоги на тих же підставах, що і громадяни Польщі
 • можливість оформляти транспорт особисто на себе
 • можливість безкоштовного навчання в основних, середніх та вищих навчальних закладах на тих же умовах, що й громадяни Польщі
 • можливість покупки та оформлення на себе нерухомості у Польщі
 • право реєстрації та ведення підприємницької діяльності у Польщі за спрощеною системою

Види Карти побиту у Польщі

Є два види Карти побиту у Польщі:

 1. karta czasowego pobytu (карта тимчасового побиту)
 2. karta stalego pobytu (карта постійного побиту)

Карта тимчасового побиту (karta czasowego pobytu) видається і є дійсною лише на певний визначений термін та дозволяє безперервне перебування власника карти на території Польщі впродовж цього часу. Особи, які протягом останніх 5 років проживали в Польщі на основі Карти тимчасового побиту можуть клопотатися про оформлення Карти постійного побиту.

Карта постійного побиту (karta stalego pobytu) підтверджує постійне (а не тимчасове) проживання її власника на території Польщі. Цей документ видається на 10 років, після чого подається заява на його продовження. Перевагою цієї карти є те, що через 5 років після її отримання, за умови дотримання деяких інших умов, ви можете отримати польське громадянство.

Зверніть увагу! Для того, аби отримати Карту побиту, іноземцю необхідно спочатку отримати дозвіл на перебування в Польщі (Zezwolenie na pobyt).

Що таке Дозвіл на перебування в Польщі?

Дозвіл на перебування (Zezwolenie na pobyt) – це документ, що надає право легально перебувати в Польщі терміном довше, ніж 3 місяці. Дозвіл на проживання у Польщі видається воєводою у воєводському управлінні місця проживання іноземця у відділі справ іноземців.

Підставою для отримання Дозволу на проживання може бути:

 • отримання дозволу на роботу або дозволу на сезонну роботу
 • ведення підприємницької діяльності на основі чинного законодавства Польщі
 • шлюб з громадянином Польщі
 • намір перебувати у Польщі для об’єднання з сім’єю та бути членом сім’ї громадянина Польщі
 • перебування в Польщі з метою навчання у вищому навчальному закладі або в аспірантурі

Види Дозволу на проживання в Польщі

Існує два види Дозволу на проживання в Польщі:

 1. Дозвіл на тимчасове проживання (Zezwolenie na pobyt czasowy)
 2. Дозвіл на постійне проживання (Zezwolenie na pobyt stały)

Дозвіл на тимчасове проживання (Zezwolenie na pobyt czasowy) видається іноземцям, що планують перебувати в Польщі довше, ніж 3 місяці. Термін дії такого дозволу може становити максимально 3 роки. Дозвіл на тимчасове проживання не продовжується автоматично і по завершенні свого терміну стає недійсним. До завершення дії Дозволу на тимчасове проживання особа повинна залишити територію Польщі. Якщо ж іноземець хоче і надалі залишатись в Польщі, він повинен отримати новий дозвіл.

Щоб отримати Дозвіл на тимчасове проживання, іноземець повинен вказати причини, з яких він хоче перебувати протягом визначеного терміну у Польщі, та підтвердити їх необхідними документами. Відповідно до цих причин розрізняють декілька видів Дозволів на тимчасове проживання у Польщі:

 • Дозвіл на тимчасове проживання і роботу
 • Дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи за спеціальністю, що вимагає високої кваліфікації
 • Дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи іноземцем, відрядженим іноземним роботодавцем на територію Польщі
 • Дозвіл на тимчасове проживання з метою здійснення підприємницької діяльності
 • Дозвіл на тимчасове проживання з метою навчання у ВНЗ Польщі
 • Дозвіл на тимчасове проживання з метою проведення наукових досліджень
 • Дозвіл на тимчасове проживання для членів сім’ї іноземців
 • Дозвіл на тимчасове проживання для членів сім’ї громадянина Польщі
 • Дозвіл на перебування в Польщі з інших обставин

Дозвіл на постійне проживання (Zezwolenie na pobyt stały) – це документ, що надає іноземцю легальне право проживати в Польщі на невизначений довгостроковий термін. На основі цього дозволу іноземець отримує Карту сталого (постійно) побиту, яка є дійсною протягом 10 років. Умовою для її отримання є законне перебування на території Польщі загальним терміном понад 5 років.

Зверніть увагу! Лише на основі Дозволу на постійне проживання у Польщі іноземець не має права працювати в інших країнах, окрім Польщі. Однак, Дозвіл на постійне проживання у Польщі дає право перебувати в інших країнах Шенгенської зони 90 днів протягом 180 днів з туристичною метою.

 

 

 

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.