Коли запрацює безвізовий режим між ЄС та Україною

Більше читайте тут: https://tsn.ua/politika/koli-zapracyuye-bezvizoviy-rezhim-mizh-yes-ta-ukrayinoyu-888775.html

На перешкоді до повноцінного безвізу є ще декілька бюрократичних перепонів.

У вівторок, 28 лютого, представники Європейського парламенту, Ради ЄС та Єврокомісії домовилися про запровадження безвізового режиму для громадян України. Але це не означає, що із завтрашнього дня українці зможуть вільно їздити до Європи.

По-перше, це рішення має бути підтверджено на Комітеті постійних представників країн-членів ЄС, засідання якого відбудеться у четвер, 2 березня. Журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк повідомляє, що має ще відбутися другий тур затвердження, і це станеться не раніше травня.

Потім рішення про безвізовий режим з Україною має ухвалити Європарламент – хоча б 55% країн. Потім – Рада ЄС на рівні міністрів, тут теж не треба згоди всіх.

Свої підписи під документом повинні поставити президент Європарламенту та представники Ради. Документ має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС. Потім іще 20 днів – щоби рішення набуло чинності. Юридично Україну просто перенесуть із так званого “чорного списку” країн, громадянам яких потрібні візи для в’їзду в ЄС, до “білого”, які їдуть без віз.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.