Коли слід очікувати на рішення про безвізовий режим?

За нього має проголосувати Європарламент, а потім – підтвердити Єврокомісія. Кабмін чекає на ухвалення рішення про безвізовий режим для України, а також саміт Україна – ЄС восени, швидше за все – в жовтні.

Про це повідомила віце-прем’єр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає “112 Україна”. “Ми чекаємо цього рішення (про безвізовий режим – ред.) восени, тому що повинно бути додатково ще рішення Європарламенту, спочатку одного з його комітетів з громадянських свобод та юстиції, а після цього – винесене на загальне рішення Європарламенту, і прийняте рішення Європейської ради кваліфікованою більшістю. Я думаю, що ми говоримо про найближчі місяці, напевно – жовтень”, – зазначила вона.

Також урядовець прокоментувала заяву журналіста Рікарда Йозвяка про те, що саміт, який повинен був відбутися в травні, найімовірніше пройде восени. За словами віце-прем’єра, в цьому немає нічого дивного, оскільки в червні проходила зустріч керівництва України і ЄС. “Я бачила цю новину, вона здивувала мене через те, що був такий мінісаміт, можна сказати, за участю президента України, президента Європейської ради, президента Європейської комісії, президента Європейського парламенту в кінці червня, і тоді було домовлено, що саміт у повноцінному форматі, за участю глав держав-членів, відбудеться восени. Тому я не розумію в зв’язку з чим пов’язана новизна цього повідомлення окремого журналіста. Нічого нового не відбулося”, – пояснила Климпуш-Цинцадзе.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.