Малий Прикордонний Рух

Місцевий прикордонний рух – регулярний перетин спільного кордону держав Договірних Сторін мешканцями прикордонної зони держави однієї Договірної Сторони з метою перебування у прикордонній зоні держави іншої Договірної Сторони з суспільних, культурних або сімейних мотивів та обґрунтованих економічних міркувань, які відповідно до національного законодавства держави іншої Договірної Сторони не визначаються прибутковою діяльністю, протягом періоду, який не перевищує термінів перебування, встановлених Угодою.

Список населених пунктів зони МПР можна переглянути ТУТ.

Прикордонна зона – територія адміністративних одиниць держав Договірних Сторін, яка не перевищує відстань 30 кілометрів від спільного кордону.

Дозвіл на перетин кордону в рамках місцевого прикордонного руху – документ, що дає його власнику право на багаторазовий перетин спільного кордону держав Договірних Сторін в межах місцевого прикордонного руху, за умов визначених Угодою.

Мешканці прикордонної зони – особи, які постійно проживають у прикордонній зоні не менше 3 років.

Зміни до Договору про малий прикордонний рух від 21.09.2015р.:

  1. Дозвіл МПР дає можливість перетину спільного кордону, а також безперервного перебування в прикордонній зоні до 90 днів щоразу від моменту перетину кордону.
  2. Звільнення з консульського збору осіб, що подають документи для отримання другого або наступних дозволів МПР.
  3. З метою впорядкування процесу видачі картки МРП та скорочення терміну очікування на даний документ, передбачена можливість залучення зовнішнього постачальника послуг (так званий аутсорцінг) до процесу обслуговування та видачі карток МПР. Оплата за аутсорсінгові послуги залишилася на рівні 5 євро за видачу дозволу на МПР. Ця оплата залишається незалежно від звільнення з оплати консульського збору.
  4. Відміна необхідності придбання страхового полісу.
  5. Доповнено додаток 1 до Договору – Перелік адміністративних одиниць прикордонної зони з додатком чотирьох населених пунктів розміщених на території України, що не були включені до попереднього переліку: 1. 3 у Волинській області : Гевин, Орані, Руснів; 2. 1 у Львівській області : Тисовець;
  6. Додаткові зміни стосуються актуалізації змісту додатку 4 до Договору, що передбачає санкції за порушення умов малого прикордонного руху.

Дозвіл може бути виданий жителям прикордонної зони, які мають дійсний закордонний паспорт для перетину державного кордону; пред’являть документ, який підтверджує місце постійного проживання у прикордонній зоні не менше трьох років, та обґрунтувати причини для частого перетину кордону в межах місцевого прикордонного руху; не були зареєстровані у Інформаційній Системі Шенген (SIS); не вважаються особами, що становлять загрозу громадському порядку, внутрішній безпеці, здоров`ю населення або міжнародним відносинам Польщі або України, а також Державам-членам Європейської Співдружності, а особливо якщо відносно них не виконано записів у державних реєстрах Держав – членів Європейської Співдружності з ціллю відмови в´їзду.

1й дозвіл видається мешканцеві прикордонної зони терміном дії на 2 роки, наступні – на 5 років (термін виготовлення дозволу зазвичай займає до 60 календарних днів).

Оплата за прийом і розгляд заяви на отримання 1го дозволу = 20 євро.
Від оплати звільняються інваліди, пенсіонери та діти до 18 років, а також особи, що подають документи для отримання 2го або наступних дозволів МПР. У випадку порушення правил місцевого прикордонного руху, Сторони передбачають застосування санкцій, що визначаються своїми внутрішніми правилами.

У випадку втрати, пошкодження або знищення дозволу, громадянин зобов`язаний повідомити про це орган прикордонної служби держави, що видала документ.

Органи прикордонної служби здійснюють контроль осіб, що перетинають кордон, згідно своїх внутрішніх правил, без  проставлення печатки про в’їзд і виїзд на дозволах і у паспортах.

При створенні сторінки використано матеріали сайту:
Генеральне консульство Республіки Польща (http://www.lwow.msz.gov.pl)
ПоландВіза Юкрейн(http://www.polandvisa-ukraine.com)

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.