Національна чи шенген віза — що обрати?

Безліч жителів України можуть зараз поїхати в Європу туристом або на тривалий період для заробітку грошей.

Велика частина мандрівників відкривають візу шенген, вона ж дає можливість відвідати потрібні країни. Але є декілька нюансів, коли варто обрати робочу польську візу, а не відкривати шенген. Спробуємо розібратись з цим у даній статті.

Якщо у вашому паспорті ще не було віз, як правило, вам не відкриють на тривалий термін шенгенську візу, швидше за все це буде короткострокова віза, вартість якої буде значною, враховуючи додаткову сплату консульського збору, довідки з банку та багато іншої паперової тяганини.

Якщо ж ваш паспорт має кілька віз, є шанс, що шенгенську візу вам поставлять на більший період, але з документами і додатковими сплатами вам доведеться повозитися. Хіба що нас всіх врятує можливе впровадження безвізового режиму, при якому певний перелік документів прийдеться при собі мати.

Ось вам вдалося відкрити багаторазову візу шенген, тепер ви можете подорожувати країнами Шенгенської Угоди як турист, але термін обмежений 90 днями у півріччі, і якщо вам потрібно бути довше одним заїздом, то ця віза є не вигідною, оскільки вона більше підходить для частих короткострокових поїздок.

А зараз подивимося, які переваги відкриває вам польська національна робоча віза типу Д:

  • Таку візу вам відкриють в будь-якому випадку, навіть якщо у вас в паспорті немає віз
  • Період дії такої візи 360 днів, а термін перебування 180 днів, тобто півроку можна перебувати в Польщі. При цьому, ви можете виїжджати в інші країни Європи протягом 90 днів, це ж, дозволить вам довго знаходиться в різних країнах Європи ( але ви будете легально працювати тільки в Польщі, так як у вас польська робоча віза)
  • Треба перетнути кордон тільки з Польщею, далі ж кордонів більше немає, і ніхто і ніяк не зможе проконтролювати ваші пересування, так як між країнами шенгенської угоди немає меж, і можна переїхати з однієї країни в іншу.
  • Така віза вам обійдеться дешевше і звільнить вас від сплати 35 євро і додаткової паперової турботи. І на національну візу не потрібно здавати біометричні дані при подачі документів.

Висновок

Звичайно, робоча національна польська віза вам обійдеться дешевше і легше, в порівняні з шенген візою, але вона підходить для тривалого перебування за кордоном одним заїздом. Хоча вона і багаторазова, але, коли ви її використовуєте не за призначенням (офіційно не працюєте у Польщі), то на кожну поїздку вам буде потрібно нове запрошення на роботу – а це вже додаткові витрати.

Шенген віза, найкраще підходить для короткострокових, частих поїздок і дозволяє легше подорожувати Європейськими країнами шенген зони. Це все тому, що кожен контроль (у випадку робочої візи) вам доведеться розповідати, чому ви не працюєте у Польщі, а мандруєте.

І той і інший тип віз не дозволяє працювати офіційно у інших країнах, окрім Польщі, за винятком деяких ситуацій (Офіційна робота в Європі з польською візою) з оформленням відповідних додаткових документів. Також, щоб працювати у Польщі потрібно мати робочу візу (є і шенген – С05 і національна – Д05).

Якщо, прочитавши статтю ви ще вагаєтесь з правильним вибором візи саме для вас – пишіть в коментарях свою ситуацію і ми спробуємо разом підібрати оптимальний варіант.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.