“Ніч музеїв” в Польщі 2018: програма, заходи, список музеїв

 ніч музеїв у Польщі

“Ніч музеїв” – це популярна міжнародна акція, під час можна відвідувати більшість музеїв вночі. Зазвичай дана акція приурочена до Міжнародного дня музеїв, який відзначають 18 травня. У цю ніч більшість музеїв відкрито для відвідувачів після заходу сонця і майже до ранку.

До того ж працюють музеї в цей час безкоштовно або за символічну плату і радо показують свої виставкові зали. Основна мета акції – показати ресурси, можливості та потенціал сучасних музеїв, зацікавити та залучити до музеїв більше відвідувачів, зокрема молодь, популяризувати музейну справу.

Вперше “Ніч музеїв” була проведена ще в 1997 році в Берліні. Вже у  2001 році в цій акції брало участь 39 країн Європи та Америки, а станом на сьогодні її організовують понад 120 європейських міст.

У Польщі перша “Ніч музеїв” була організована в 2003 році в Національному музеї в Познані. В 2004 році дана акція вже проходила в музеях Кракова та Варшави. Минулоріч вночі в Польщі працювали 233 установи та відбулося понад 300 культурних подій.

Цього року акція “ніч музеїв” буде проводитись у 19 містах Польщі. Відвідувачі зможуть побувати у вибраних закладах безплатно або за символічну оплату та відвідати різноманітні культурні заходи. Вибрати заклад собі до смаку буде з чого – лише у самій Варшаві працюватимуть 240 музеїв, галерей та інших інституцій!

ніч музеїв у Польщі

Ніч музеїв в Польщі 2018: де і коли?

“Ніч музеїв” традиційно приурочують до Міжнародного дня музеїв (18 травня). Сама ж акція в більшості міст Польщі проходитиме у ніч з 19 на 20 травня. Цьогоріч ця дата випадає на вихідні – з суботи на неділю. Виняток становитиме лише Краків. Тут “ніч музеїв” відбудеться на день швидше – з 18 на 19 травня (з п’ятниці на суботу).

 Традиційно більшість музеїв будуть працювати від заходу сонця і упродовж цілої ночі – до самого ранку.

ніч музеїв в польщі 2018

Ніч музеїв в Польщі 2018: перелік музеїв та програма заходів

Ніч музеїв в Польщі – це чудова можливість відвідати цікаві музеї, художні галереї та інші заклади культури у досить незвичний спосіб – вночі та ще й безкоштовно або за символічну невелику плату. Нудьгувати точно не доведеться, оскільки більшість таких закладів не просто будуть відчиненими для нічних візитерів, а й пропонуватимуть своїм відвідувачам різноманітні культурні та розважальні заходи.

Однак, слід зауважити, що в деякі музеї може знадобитися попереднє бронювання. Тож варто заздалегідь ознайомитися із програмою заходів та обрати для себе найцікавіше і, можливо, навіть скласти для себе своєрідний список “must-see” – щоб нічого не пропустити!

Ніч музеїв 2018 у Варшаві

В ніч з 19 на 20 травня Варшава, столиця Польщі, спати точно не буде: свої двері відкриють для відвідувачів аж 240 музеїв, галерей та інших інституцій.

Як зауважує президент Варшави Анна Гронкевич-Вальц, цього року акція відбудеться під гаслом “Столиця свободи”:

“Ми завжди намагалися пов’язувати цю акцію з певними річницями, а цьогоріч немає більш видатної події, ніж 100-ліття Незалежності”.

Ніч музеїв 2018 у Варшаві

Віце-директор Музею сучасного мистецтва Марцел Андіно Велез поінформував, що з нагоди цієї річниці відвідувачі зможуть оглянути спеціальні виставки. Зокрема, “Польські медсестри у боротьбі за Незалежність”. А Варшавський “Фотопластикон” покаже 48 стереоскопічних фотографій уже неіснуючих вулиць і будинків столиці Польщі з 1900-1916 років.

Цього року вперше у рамках Ночі Музеїв можна буде відвідати, зокрема, Варшавську Камеральну Оперу, Центральний архів. В акції візьмуть участь такі заклади, як Музей політичних в’язнів PRL, Національний музей, Музей Варшави, Королівський Замок, Музей Фредерика Шопена та інші. Спеціальну програму для відвідувачів приготує також Архів Польського радіо.

Окрім того, з нагоди святкування 15 річниці проведення “Ночі музеїв” у Варшаві, тут буде проведено розіграш призів за участь у конкурсі. Усіх таємниць організатори не розкривають, але відомо, що призи будуть наступними:

  • квитки на оглядову терасу Taras Widokowy PKiN
  • подарунки для 15-річних учасників (однолітків акціі “Ніч у музеїв” у Варшаві)
  • надсучасні гаджети

До того ж, для зручності відвідувачів з 18:30 до 2:00 по місту курсуватимуть безкоштовні автобуси до музеїв та працюватимуть інформаційні пункти.

 

Ніч музеїв 2018 у Вроцлаві

Культурна столиця Польщі – Вроцлав – також не залишиться осторонь “Ночі музеїв”. Цього року у заході візьмуть участь 84 установи, з яких 28 підготували заходи, орієнтовані на молодшу аудиторію за програмою “Dobranocki” – у тому числі майстер-класи, танці та різноманітні ігри. Деякі установи будуть відкриті для дітей та їх батьків ще за дня 19 травня і працюватимуть цілу ніч.

 

У Вроцлаві на відвідувачів чекають понад 200 різноманітних подій (у тому числі фільми, лекції, концерти) з нагоди “Ночі музеїв”. Окрім музеїв можна відвідати і такі місця, які зазвичай недоступні для відвідувачів:  Dworzec Nadodrze, Muzeum Odry та офіс ректора Вроцлавського університету.

З 17:00 до 23:00 по місту курсуватимуть безкоштовні автобуси до музеїв та працюватимуть інформаційні пункти.

Ніч музеїв 2018 у Вроцлаві

Ніч музеїв 2018 у Кракові

“Ніч музеїв” 2018 по всій Польщі відбудеться у ніч з суботи на неділю, 19-20 травня. Краків, однак, є винятком – тут акція відбудеться на день швидше – з п’ятниці на суботу, 18-19 травня. Цього року “Ніч музеїв” у місті пройде під девізом “Музеї в незалежній Республіці”, що безпосередньо пов’язано із сотою річницею відновлення незалежності Польщі.

У заході візьмуть участь близько 50 різних закладів (у тому числі 24 музеї з філіями). Спеціально до цього дня викарбували спеціальні монети, які дадуть своєму власнику необмежений доступ до усіх закладів, які беруть участь в акції. Вартість такої монети – 1 злотий (його можна придбати в будь-якому закладі, що бере участь в “Ночі музеїв”).

Відкриття “Ночі музеїв” відбудеться в Археологічному музеї. На відвідувачів Кракова чекають серед іншого виставки, міські ігри, майстер-класи та нічні прогулянки по місту.

Ніч музеїв 2018 у Гданську та Гдині

В ніч з суботи на неділю (19-20 травня) пройде Ніч музеїв і в Гданську. Музеї міста підготували численні заходи для своїх відвідувачів.

До прикладу, Національний музей покаже секрети роботи музейного реставратора – гості матимуть можливість відвідати студію оцифровки, взяти участь в роботах по збереженню творів мистецтва і побачити виставку картин Рембрандта.

Ніч музеїв 2018

Археологічний музей готує “Зустріч з Африкою”, під час якої буде ознайомлювати усіх охочих з культурою малійців. Вночі запрошує до себе відвідувачів також міська ратуша,Упхагена  і двір Артуса. У грі «польські дороги» в музеї Другої світової війни, учасники зможуть побувати в ролі солдатів вересня 1939 року і дізнаються про долю різних представників польської армії.

У Гдині цьогорічна Ніч музеїв пройде під гаслом “НЛО в Гдині!”, приуроченого легендарній події – катастрофі неопізнаного літаючого об’єкту в 1959 році у цій місцевості. У місті відбудеться декілька спеціальних виставок, ігор та семінарів в космічному стилі.

Ніч музеїв 2018 у Гданську та Гдині

Ніч музеїв у Гданську – це не тільки екскурсії, а й концерти. До них запрошується польська балтійська філармонія ім. Фрідріка Шопена та академічний хор Гданського технологічного університету. Тож відвідувачі матимуть змогу ще й насолодитися прекрасною музикою.

Ніч музеїв 2018 у Любліні

З 19 на 20 травня у музеї Люблінського села відбудеться цікава атракція під гаслом “Нічні оповідки”.

Також в цю ніч Люблінський музей запрошує усіх охочих відвідати Каплицю Пресвятої Трійці, всередині якої можна побачити унікальні візантійсі фрески (цьогоріч їм виповнюється 600 років!).

Noc Muzeów 2018 Lublin

Ніч музеїв 2018 у Катовіце

“Ніч музеїв” у Катовіце також пройде з 19 на 20 травня. Про свою участь у акції вже оголосив Музей історії обчислювальної техніки та інформатики та Сілезький музей. Своєрідною родзинкою цієї ночі стане атракція у “Верхньосілезькому етнографічному парку в Хожуві”, яка пройде під гаслом “Сутінки в сільській місцевості”.

Ніч музеїв 2018 у Катовіце

Ніч музеїв 2018 у Познані

Ніч музеїв 2018 у Познані відбудеться також з 19 на 20 травня. Цього року в акцію візьмуть участь більш ніж 40 закладів та очікують на проведення понад 100 культурних заходів. Детальна програма заходу буде оголошена на спеціальній прес-конференції, яка відбудеться 8 травня.

Наразі відомо, що участь в “Ночі музеїв” візьмуть Археологічний музей у Познані та Музей Познанського повстання 1956 р.

Ніч музеїв 2018 у Лодзі

Ніч музеїв 2018 пройде в суботу, 19 травня. Традиційно, тут відбудеться нічна екскурсія в музей міста Лодзь. Відвідувачів запрошує також музей Палацу Гербста та Муніципальна картинна галерея.

Лодзьке відділення IPN (Інституту національної пам’яті), крім відвідування архіву, також організовує історичну реконструкцію та дитячий хоровий концерт. Захід відбудеться під гаслом #MojaNiepodległa (Моя Незалежна).

Ніч музеїв 2018 у Лодзі

Цікаві заходи відбуватимуться в рамках Ночі музеїв в автомобільному клубі Лодзь (Automobilklub Łódzki), Лодзькому русі класиків та Музеї персонального комп’ютера. У моторологічному центрі “Мотодром” пройде виставка класичних автомобілів та старих моделей комп’ютерів. Академічний центр художніх ініціатив організує виставку робіт художників-аматорів.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.