Правозахисник дав пораду закарпатцям з подвійним громадянством, як убезпечити себе при проблемах з прикордонниками.

З початку квітня цього року почастішали випадки складання протоколів на громадян України, які перетинали кордон з паспортом Угорщини.

З цього приводу правозахисник із Берегова Едуард Пуканич розповів читачам Голосу Карпат, як найкраще діяти у таких ситуаціях.

– Українські прикордонники почали складати протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України) відносно громадян України, які при перетині державного кордону України пред’являють угорський закордонний паспорт.

У даному випадку позиція українських прикордонників зводиться до того, що чинне законодавство України про громадянство ґрунтується, зокрема, на принципі єдиного громадянства (див. п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про громадянство України»). Це означає, що якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він все одно вважатиметься лише громадянином України.

З метою уникнення адміністративної відповідальності за статтею 2041 КУпАП громадяни України, які мають подвійне громадянство, під час перетину державного кордону України повинні мати при собі також паспорт громадянина України для виїзду за кордон (український закордонний паспорт), який при необхідності потрібно пред’явити українським прикордонникам, а якщо це не допоможе і на вас все одно захотять скласти протокол про адміністративне правопорушення – то в протоколі про адміністративне правопорушення обов’язково зазначте, що маєте при собі український закордонний паспорт, при цьому вкажіть його реквізити (номер та дату видачі).

Стаття 2041 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України без відповідних документів, А НЕ ЗА ПЕРЕТИНАННЯ АБО СПРОБУ ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ З ПАСПОРТНИМ ДОКУМЕНТОМ ІНШОЇ КРАЇНИ (У ДАНОМУ ВИПАДКУ – ЗАКОРДОННИМ ПАСПОРТОМ УГОРЩИНИ).

ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТО УКРАЇНИ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ, ЯКИЙ МАЄ ПОДВІЙНЕ ГРОМАДЯНСТВО, СВОЇХ ІНОЗЕМНИХ ДОКУМЕНТІВ.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.