Референдум Brexit: Великобританія ЗА вихід із Євросоюзу

Євроскептики Великобританії перемогли на референдумі щодо виходу країни з ЄС. The Guardian повідомляє, що після підрахунку всіх голосів прихильники Brexit (більшість жителів Англії та Уельсу) набрали 51,8% голосів (52% – 17,176,006 британців), а проти (Шотландія і Північна Ірландія) проголосувало – 16 млн 141 тис. 241 осіб (48,1%).

Варто зауважити, що референдум у Великобританії пройшов учора, 23 червня. А раніше, глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив: “Євросоюз не буде переглядати умови членства країни в ЄС після референдуму в Великобританії незалежно від його результату”.

Президент України Петро Порошенко вважає, що результат референдуму у Великій Британії – це виклик для ЄС. Про це він написав у Фейсбуці, висловивши впевненість, що, незважаючи на результат референдуму, Британія залишається в Об’єднаній Європі і захищатиме спільні європейські цінності.

Ситуація, що склалась значно вплинула на світові фондові біржі та ринки валют. Світові ціни на нафту у п’ятницю вранці опускалися більш ніж на 6%. За Київським часом о 7:56год ранку барель північноморської марки був близько $47,97 (– 5,77%).

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.