Розраховувати на те, що безвізовий режим повністю відкриє кордони з Євросоюзом – не варто.

Безвізовий режим не гарантує на 100% право в’їзду до шенгенської зони.
Українець, який поїде до Шенгену без візи, а тільки з паспортом, може бути лише туристом, або ж їхати по бізнесових справах, у відрядження.
А влаштовуватися на роботу, вступати у навчальні заклади, чи навіть купувати нерухомість для власного проживання – безвізовий режим, або паспорт без візи – не дозволятиме. Для цього українці все одно матимуть зобов’язання отримувати візу.

Хочете поїхати на сезонні роботи до Фінляндії чи Польщі – то маєте піти до фінського чи польського посольства, надати довідки від роботодавців і так далі. Тобто процедура влаштування на роботу в Шенгені лишається без змін.

До речі, навіть і зараз при в’їзді у шенгенські країни – навіть коли у Вас є віза – прикордонник має право перевірити інші документи, приміром, бронь готелю. І часом навіть людей з візою не пускають через кордон.
Такі ж права матимуть прикордонники після скасування віз. Тобто наявність паспорту не дає 100% гарантії, що вас пустять через кордон. Отже, європейські прикордонники збережуть за собою право вибірково перевіряти підтвердження мети поїздки та у разі сумнівів можуть відмовити у в’їзді прямо на кордоні.

Тим часом у Євросоюзі не втомлюються повторювати, що запровадження безвізового режиму з Україною насамперед залежить від виконання Плану дій, який Київ отримав ще восени 2010-го. В цьому плані і досі лишається півтора десятка вимог – від боротьби з корупцією до забезпечення прав меншин.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.