Сезонні роботи в Польщі – нові правила!

Експерти: Сьогодні найприбутковіший бізнес на Закарпатті – це садівництво

За декілька тижнів розпочнеться ажіотаж українських заробітчан на сезонну роботу в Польщі. Оскільки, для багатьох такий вид праці – це хороша нагода підзаробити.

Перед тим, як поїхати до польського роботодавця на сезонну працю. Варто знати, що з 2018 року, діють нові правила для сезонних працівників в Польщі.

Цього року декларацію про намір працевлаштувати іноземця, яку видавали роботодавцеві безкоштовно, замінили платні дозволи на сезонні роботи, зокрема – рільництво, садівництво, роботу в туристичній та гастрономічній галузі.

Плюс – сезонні працівники не матимуть можливості перебувати та працювати на території Польщі більше як 9 місяців в період одного року. Час буде нараховуватись з моменту перетину іноземного кордону.

“Ці дозволи на сезонну працю будуть двох видів: два етапи надання дозволів стосуватимуться іноземців, які перебувають за кордонами Польщі, а один етап – іноземців, котрі вже перебувають в Польщі і мають дозвіл на легальне перебування на іншій підставі, ніж сезонні роботи”, – пояснила Скочек.

Якщо іноземець перебуває за межами Польщі, роботодавець муситиме подати заяву про надання дозволу на сезонні роботи. На підставі цього дозволу іноземець зможе відкрити візу до Польщі. Ті ж, хто має біометричний паспорт, зможуть в’їхати з таким дозволом до Польщі без віз.

Водночас, роботодавець всеодно зобов’язаний зареєструвати іноземного працівника у місцевому управлінні праці.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.