Україна видаватиме електронні візи для іноземців строком на 30 днів

Україна найближчим часом запровадить електронну візу для всіх країн, які не входять до списку держав міграційного ризику.

Директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев повідомив, що електронна віза буде лише одноразова і видаватиметься строком до 30 днів. Її вартість становитиме $65. Паралельно зменшується кількість віз, що оформлюються в аеропортах (Visa on arrival). Для країн міграційного ризику залишається оформлення віз у посольствах, зараз таких країн 70.

Він пояснив, що електронну візу будуть надсилати на електронну пошту, її треба буде самому роздрукувати на принтері та привезти на паспортний контроль. «Просто завантажити в телефон не вийде – для прикордонників потрібна роздруківка. Зокрема, тому ми на першому етапі не будемо навіть зменшувати кількість наших співробітників в аеропортах, щоби вони, приміром, допомогли роздрукувати цю візу», – сказав Погорельцев.

Також він додав, що після запровадження електронних віз Україна не буде повністю ліквідувати консульські пункти в аеропортах. «Зараз ми суттєво вдосконалили роботу консулів у аеропортах. Треба визнати – коли ми тільки запровадили механізм «Візи в аеропортах», не все було добре», – зазначив він.

До слова, зараз послугою Visa on arrival в українських аеропортах можуть скористатися 33 країни: Австралія, Антигуа і Барбуда, Багамські острови, Барбадос, Бахрейн, Вануату, Гватемала, Гондурас, Гренада, Домініка, Індія, Індонезія, Катар, Китай, Кувейт, Маврикій, Малайзія, Мексика, Мікронезія, Нова Зеландія, ОАЕ, Оман, Палау, Перу, Самоа, Ель Сальвадор, Саудівська Аравія, Сейшельські острови, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сінгапур, Тимор-Лешті, Тринідад і Тобаго, Тувалу.

Раніше держсекретар МЗС в інтерв’ю LB.ua Андрій Заяць заявив, що Україна в 2018 році введе електронну візову систему для в’їзду іноземців. За задумом МЗС, це дозволить розвантажити консульські пункти в аеропортах України. «У наступному році ми плануємо ввести електронну візу для в’їзду в Україну. Це дозволить розвантажити наші консульські пункти в аеропортах, коли одним рейсом прибуває 40-50 іноземців, яким на місці потрібно оформити візу, тому виникає черга і перший контакт з Україною для них не дуже психологічно вдалий», – сказав він.

При цьому він зазначив, що вже проведено перші підготовчі процедури для запуску нової системи, і вже «у першому кварталі 2018 році електронна віза стане реальністю».

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.