Що робити, якщо Ви загубили свій закордонний паспорт в Польщі?

Кількість українців, що їдуть до Польщі, з кожним роком зростає. Люди подорожують як туристи, на навчання або ж роботу, чи просто на закупи. Перетнути кордон до Польщі громадянину України можна тільки при наявності біометричного паспорта або закордонного з відповідною візою.

Перебуваючи на території іншої країни ніхто, на жаль, не застрахований від таких неприємних ситуацій, як втрата закордонного паспорта. Ви можете стати жертвою крадіжки чи власної неуважності, випадково загубити і втратити свій паспорт – а це один з найважливіших документів, який посвідчує вашу особу та надає право легального перебування на території Польщі. То що ж тоді робити у такій ситуації?

Як діяти у разі втрати закордонного паспорта в Польщі?

По-перше, не панікуйте. Найкраще зберігати холодний розум. Спробуйте згадати, коли і де бачили свій паспорт востаннє та де могли його залишити. Якщо ви перед цим зупинялись у готелі, ви можете зателефонувати на рецепцію і запитати, чи не знаходили вони ваших документів і попросити, якщо це можливо, ще раз обшукати номер, у якому ви жили. Те саме стосується і ресторанів, кафе, магазинів чи розважальних закладів, які ви відвідували.

Дуже часто сьогодні у пошуку втраченого закордонного паспорта хорошими помічниками є соціальні мережі, такі як Facebook. Спробуйте розмістити оголошення та прохання допомогти знайти паспорт у відповідних групах та спільнотах.

Якщо паспорт все ж не знайшовся, тоді вам слід діяти наступним чином:

  1. Негайно повідомити про втрату паспорта громадянина України для виїзду за кордон найближчу дипломатичну/консульську установу України в Республіці Польща.
  2. Заповнити заяву у консульській установі з метою підтвердження Вашої особи (у разі відсутності оригіналу внутрішнього паспорта громадянина України).
  3. Після встановлення Вашої особи, Консульським відділом Посольства України видається лист-звернення затвердженого зразку до органів поліції з метою отримання довідки про факт втрати паспорта.
  4. Звернутися особисто до поліції з метою підтвердження факту втрати паспорта. За отримання довідки про втрату стягується оплата в розмірі 17 злотих на рахунок Urzędu Miasta st. Warszawa (рахунок буде надано відповідним відділенням поліції).
  5. Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну здійснюється  у Консульському відділу ПУ в РП за адресою: ал.Шуха 7, м.Варшава.

З отриманим посвідченням ви зможете перетнути кордон до України і вдома виробити новий закордонний чи біометричний паспорт.

Як діяти у разі втрати закордонного паспорта в Україні?

Для того, аби отримати новий закордонний паспорт, вам необхідно буде прийти в міграційну службу і написати там заяву втрату старого закордонного паспорта, вказавши її причини (загублено, вкрадено). Протягом календарного місяця інформація про ваш втрачений паспорт буде внесена до баз міграційної та прикордонної служб України і після цього паспорт буде вважатися анульованим.

Зауважте, якщо закордонний паспорт було викрадено, до заяви про причину втрати необхідно буде додати довідку з поліції про викрадення паспорта.

Після цього ви можете подавати документи на виготовлення нового закордонного чи біометричного паспорта.

 

Що робити, якщо В Польщі загубився закордонний паспорт?

Отож, після прибуття в Україну у разі втрати закордонного паспорта ви повинні:

  • звернутись у міграційний підрозділ із заявою, написаною у довільній формі, де вказано причини втрати (у разі викрадення – додаєте довідку з поліції);
  • пред’явити внутрішній паспорт громадянина України;
  • сплатити квитанції за виготовлення нового закордонного чи біометричного паспорта.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.