Як правильно рахувати дні у візі?

26 червня 2013 року було внесено зміни до Конвенції про застосування Шенгенської угоди, Кодексу Шенгенських кордонів та Візового кодексу ЄС і з 18 жовтня 2013 року ЄС -використовує новий спосіб обчислення кількості днів для тих, хто має Шенгенські візи.

Золотим правилом залишається: “перебувати в країнах Шенгену можна до 90 днів протягом 180-денного періоду”.
АЛЕ!!!
“При виїзді з Шенгенської зони, на кордоні, враховують ваші подорожі за останні 180 днів”.

Тобто, якщо ви виїжджаєте з Шенгену (будь-яким шляхом – чи то повертаєтеся з Польщі до України, або відлітаєте з Амстердаму до США),  наприклад, 31 серпня, то до розрахунку беруться всі ваші поїздки, починаючи з 4 березня. Протягом цього періоду сумарна кількість днів, проведених у Шенгенській зоні, не повинна перевищувати 90 днів.

І навіть якщо за минулі півроку у вас було декілька віз, нехай навіть виданих різними країнами Шенгену (і не лише мультивізи, але також одноразові), вони так само беруться до розрахунку.

Підрахунок може видатись складним, тому в ЄС розробили онлайн-інструмент для подорожуючих.

На сайті Європейської Комісії створено спеціальний калькулятор для самостійного обчислення дозволеного строку перебування, а також посібник, який містить інформацію про діючі правила та практичні приклади користування калькулятором.

P.S.: якщо у Вас андроїд, радимо скачати собі на телефон чи планшет додаток “Перевір візу“. Він допоможе швидко та зручно перевірити залишок днів перебування за кордоном.

Для створення статті використано матеріали сайту АНТИКОР.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.