Єврокомісія ухвалила рішення про надання 600 млн. євро допомоги Україні

7 липня Європейська Комісія ухвалила рішення, яким ініціювала процес надання 600 млн. євро Україні у формі кредиту.

Це стосується першого траншу у рамках нової програми з макрофінансової допомоги Україні; її загальний бюджет – 1,8 млрд. євро у формі середньострокових кредитів.

Це рішення ґрунтується на Меморандумі про розуміння і Угоді про кредитний інструмент. Обидва документи Україна і Євросоюз підписали 22 травня у Ризі. Меморандум про розуміння набув чинності 3 липня. Операції, пов’язані із макрофінансовою допомогою, є частиною ширшого залучення ЄС з країнами-сусідами. Вони є винятковим інструментом відповіді ЄС на кризові ситуації, що є доступним для сусідських країн, які мають глибокі проблеми платіжного балансу. За допомогою цієї програми ЄС робить внесок у задоволення нагальних фінансових потреб України, підтримуючи водночас економічну стабілізацію країни.

Окрім того, пакет макрофінансової допомоги підтримає українську владу у впровадженні важливих реформ. Йдеться, зокрема, про реформи у сфері управління державними фінансами, належному урядуванні і прозорості, енергетичному секторі, наданні державної соціальної допомоги, бізнесовому кліматі і фінансовому секторі. Підтримуючи порядок денний реформ українського уряду у цих сферах, Євросоюз прагне допомогти України закласти підґрунтя для тривалого повернення до економічного зростання.

Ваш коментар буде першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.